Slunce, pohoda, koupaliště

ANO, je léto, sluníčko se do toho konečně pořádně opřelo, a tak hledám, kde příjemně prožít den s dcerou.

I když rádi lyžujeme nebo stavíme sněhuláky, už jsme se moc těšili na pořádné léto. Konečně teplo, sluníčko, dovolené. Někdo relaxuje u moře, někdo v horách, někdo v zahraničí a někdo je rád právě doma. Děti mají prázdniny, a tak s nimi vyrážíme k vodě. Jednou z možností, kde se osvěžit a zaplavat si, je určitě koupaliště.

Pamatuji si na dobu, kdy jsem s rodiči na koupaliště nechodila. Vyhledávali jsme klidnější místa, méně lidí a spíše vůni přírody než chlorované vody. Dnes je pro mě úžasné vidět letní koupaliště plné návštěvníků. Bazény jsou čisté, voda je osvěžující, spousta atrakcí a tobogánů. Prostě ráj nejen pro děti. Plavčíci dohlížejí na bezpečnost, a to v počtu, který přesahuje běžné počty na okolních koupalištích, čehož si velmi cením a přidává mi to na klidu a pohodě.

Lidé spokojeně odpočívají, ale zároveň je to pro ně i místo setkávání. Často jsem tu potkala spolužáky či kolegy, které jsem dlouhá léta neviděla, a bylo velmi příjemné s nimi zase prohodit pár slov u dobré kávy.

Letošní nabídka občerstvení v dobrém překonává cokoli, co kdy na koupališti bylo. A tak na dobrou kávu, studený nápoj, či nanuk nemusíte stát frontu ani chodit daleko. A co mě opravdu dostalo, je čepované nealko pivo. Lahodné, studené, nic snad nezažene žízeň lépe. Občerstvovací stánky jsou rozloženy i na ploše u bazénů, takže nemusíte na něco dobrého stát frontu jen v restauraci. I ve stáncích najdete hromadu dobrot. Nemáte chuť na klasiku, jako je smažený sýr či hranolky? Dejte si francouzskou palačinku. Máte chuť na něco lehčího? Čeká na vás zdravý, čerstvý a hlavně skvělý zeleninový salát. Je vidět, že letošní zlepšení nabídky pro návštěvníky jde správným směrem.

Takže neváhejte a určitě si v těchto parných dnech přijďte na letní koupaliště zaplavat.

 

Iveta Kočí Palkovská (ANO)

3. 8. 2017